Velve M.S. Tehnoloģijas
Mapei produktu
ekskluzīvais Pārstāvis
Baltijas Valstīs

Jaunumi

Pamatne elastīgo segumu izveidei

Termins “elastīgi pārklājumi” parasti attiecas uz grīdas un sienu segumiem, kas izgatavoti no tekstila, gumijas vai PVC. Šos materiālus raksturo elastība - mehāniska īpašība, kas ļauj šāda veida materiāliem izturēt deformācijas un absorbēt triecienus, nesalūstot.

Kādām īpašībām jāpiemīt pamatnei, lai tā būtu piemērota šāda veida segumu ieklāšanai?

Mehāniskā izturība - Lielākā daļa elastīgo materiālu neveic slodzes pārvades funkciju. Spēki, kas iedarbojas uz grīdas seguma virsmu, gandrīz tiešā veidā tiek pārnesti uz pamatni. Bieži redzam smagu/vidēji smagu priekšmetu atstātas pēdas uz PVC grīdas segumiem (piemēram vietās, kur stāvējis galds u.tml.). Šo priekšmetu svars tieši iedarbojas arī uz pamatni, kas ir zem grīdas seguma. Parasti klona spiedes stiprībai jābūt vismaz 20MPA. MAPEI sortimentā ir daudz dažādu klona izveides materiālu, kuri ir piemēroti pamatnes izveidei pirms elastīgo grīdas segumu ieklāšanas, piemēram, Topcem, Topcem Pronto un Mapecem Pronto.

Zems mitruma līmenis pamatnē - kaut arī tā ir būtiska prasība visām pamatnēm, elastīgo segumu gadījumā, to nodrošināt ir īpaši svarīgi. PVC un gumija būtībā ir necaurlaidīgi materiāli, tādēļ, ja mitruma līmenis pamatnē ir pārāk augsts, tie var uzbriest vai atdalīties no virsmas. Saskaņā ar pašreizējiem standartiem, lai mērītu mitruma līmeni klonā, jāizmanto karbīda higrometrs. Cementa klona nostiprināšanai un hidroizoēšanai iespējams izmantot mitruma barjeru, piemēram, MAPEI Eco Prim PU 1K - vienkomponenta šķīdinātāju nesaturošs, ar mitrumu reaģējošs, poliuretāna bāzes gruntēšanas sastāvs cementu saturošu pamatņu nostiprināšanai.

Gluda virsma - ņemot vērā elastīgo segumu īpašības, ja pamatnes nepilnības vai nelīdzenumi netiek novērsti, pēc laika tie skaidri redzami uz grīdas seguma virsmas. Tāpēc, veidojot klona virsmu, īpaša vērība jāpievērš tā virsmas gludumam. Praktisks veids, kā izlīdzināt klona virsmu un padarīt to gludu, ir izmantot virsmu izlīdzinošos sastāvus, piemēram, Mapei Novoplan 21. Novoplan 21 ir pašizlīdzinošs, īpaši ātri cietējošs izlīdzinošais sastāvs kārtas biezumam no 1 līdz 10 mm. Uniplan Eco var izmantot biezumā no 5 līdz 50 mm. Izlīdzinošie sastāvi parasti ir augstas stiprības, ātri žūstošas cementa javas, kurām bieži ir pašizlīdzinošas īpašības.

Lai gan trīs iepriekš minētās prasības ir īpaši svarīgas, tās nav vienīgās. Ļoti būtiska ir arī pamatnes sagatavošana/ tīrība, apkārtējās vides apstākļi un izmantotie materiāli klājuma pielīmēšanai. MAPEI produktu klāstā ir visi nepieciešamie materiāli ne tikai pamatnes sagatavošanai, bet arī klājumu pielīmēšanai un šuvju aizpildei.

Produkti pamatnes sagatavošanai un linoleju, paklāju un vinila flīžu seguma izveidei: spied šeit >>