VELVE MATERIĀLU SISTĒMAS
Mapei produktu
ekskluzīvais Pārstāvis
Baltijas Valstīs

Jaunumi

Kas jāņem vērā izvēloties grīdas seguma risinājumu

Piemērota grīdas seguma risinājuma izvēle ir daudz sarežģītāka nekā tikai estētikā risinājuma izvēle – un tieši šeit regulāri tiek pieļautas daudzas kļūdas būvniecībā vai renovācijā. Grīda ir un vienmēr būs daļa no jebkuras struktūras, kas vienmēr ir pakļauta nepārtrauktām, mainīgām prasībām, taču tai netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība, kas bieži izraisa ilgmūžības problēmas un līdz ar to nevēlamas papildu izmaksas. 

Grīda būtībā ir katras ēkas visvairāk noslogotā daļa, un tai ir jāspēj izturēt tai izvirzītās prasības. Nav nozīme tam, ka grīda izskatās fantastiski un palielina telpas estētisko pievilcību, ja tā netiek galā ar šīs telpas noslodzes prasībām. Piemērota grīdas seguma risinājuma izvēlei ir nepieciešama plaša izpēte un apsvēršana, īpaši rūpnieciskās telpās. 

Apsverot grīdas seguma risinājuma izvēli, ir jāņem vērā daudzi mainīgie lielumi, un to neievērošana var apdraudēt visus centienus, radot klientu neapmierinātību. Lai pārliecinātos, ka izvēlētais risinājums ir piemērots, ir svarīgi ievērot pamatprasību kritērijus, kas ietver: 

  • UV stabilitāte – UV gaismas ietekmi uz grīdas segumu nevar novērtēt par zemu, jo tā veicina krāsas izbalēšanu.
  • Ķīmiskā izturība – kā grīda izturēs ķīmisko vielu iedarbību, kas var nonākt uz grīdas.
  • Nodilumizturība – jāapsver, kādas iekārtas darbosies uz grīdas un kā grīda izturēs pastāvīgu mehānisku iedarbību.
  • Triecienizturība – kā grīda izturēs pēkšņus triecienus.
  • Kalpošanas laiks – grīdas segums ir dārgs, jo īpaši rūpnieciskās grīdas segums lielās telpās – jebkuram risinājumam ir jābūt pietiekami izturīgam un ilgmūžīgam, lai tas atbilstu klienta vajadzībām.
  • Budžets — jebkuram projektam ir budžets, un jebkuram izvēlētajam risinājumam ir jāstrādā īpašnieka/attīstītāja budžeta ietvaros.
  • Uzturēšana — bieži tiek aizmirsts, ka grīdas seguma izmaksas nebeidzas, tiklīdz tas ir izveidots. Labi koptai grīdai vienmēr ir nepieciešama apkope, un tas ir jāņem vērā. 

Iepriekš minētie punkti ir ļoti svarīgi un par tiem kopīgi jāvienojas darbu veicējiem, gala lietotājiem vai mājas īpašniekiem. Bieži klienti ir neapmierināti, jo lēmumi tiek pieņemti, pamatojoties tikai uz budžetu vai estētiku, kas sniedz nevēlamu rezultātu. 

Pirms izvēlēties grīdas seguma izveides risinājumu, sazinies ar mums, un mēs palīdzēsim pieņemt pareizo lēmumu vadoties pēc telpas specifikas.