VELVE MATERIĀLU SISTĒMAS
Mapei produktu
ekskluzīvais Pārstāvis
Baltijas Valstīs

Jaunumi

Hidrofobā impregnēšana, lai nodrošinātu betonam ūdeni atgrūdošu efektu

Termins hidrofobā impregnēšana bieži tiek lietots nepareizi un tiek sajaukts ar impregnēšanu, putekļu saistīšanu vai pretizžūšanas membrānu. Neskaidrība par to liek daudziem izvēlēties nepareizu materiālu. Šajā rakstā mēs piedāvājam dažus norādījumus, kas palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

 

Impregnēšana ir apstrāde, kas samazina betona virsmas porainību un nostiprina virsmas slāni. Impregnēšanas sastāvs iekļūst poru sistēmā, kur, reaģējot vai sacietējot, veidojas produkts, kas pilnībā vai daļēji aizpilda poras. Impregnējot, uz betona virsmas parasti veidojas plāna, neviendabīga plēve. Apstrādes mērķis parasti ir palielināt betona izturību, un produkti ir jādokumentē saskaņā ar EN 1504-2. Taču tā nav vienkārša lieta standartā noteikto stingro prasību dēļ. Praksē tas nozīmē, ka daudzi produkti drīzāk būtu jādefinē kā putekļu saistvielas. 

 

Putekļu saistīšana ir vienkārša virsmas apstrāde, kas samazina putekļu veidošanos un zināmā mērā palielina virsmas izturību un ķīmisko izturību. Tipiski produkti šim nolūkam ir Mapecrete Li-Hardener un Concrete Sealer.

Šāda veida izstrādājumus nevajadzētu sajaukt ar pretizžūšanas membrānām, lai gan dažiem produktiem var būt vairākas funkcijas. 

Pretizžūšanas membrānas ir produkti, kas novērš betona ātru izžūšanu un parasti ir izgatavoti uz parafīna vaska, īpaša lateksa bāzes vai uz šķīdinātāju bāzes akrila. Šādu produktu piemēri ir Mapecure 1, Mapecure AF un Cur-Imp. Tādi produkti kā Mapecure Hardener darbojas gan kā putekļu saistviela, gan kā pretizžūšanas membrāna.

 

Hidrofobie impregnanti no šiem citiem izstrādājumiem atšķiras ar to, ka tie ir šķidras, krēmveida vai želejveida formas sastāvi, kas iesūcas betonā un veido ūdeni atgrūdošu plēvi uz poru sieniņām betonā. Betona poras nav piepildītas ar materiālu, un uz betona virsmas neveidojas plēve.

Hidrofobās impregnēšanas mērķis ir padarīt betona virsmu ūdeni atgrūdošu. Tas palēnina visus ar mitrumu saistītos bojājumu mehānismus un hlorīdu iekļūšanu. Hidrofobo impregnēšanu var izmantot arī estētiskiem nolūkiem, piem., lai novērstu traipu veidošanos no mitruma un netīrumiem. 

 

Mapei produkti betona hidrofobajai impregnēšanai 

 

Pēdējos gados MAPEI ir izstrādājis un laidis klajā divus jaunus produktus betona hidrofobajai impregnēšanai, kuri abi ir balstīti uz jaunākajām betonam piemēroto silānu tehnoloģijām:

PLANISEAL WR 90 GEL ir migrējošs tiksotrops gēls uz tīra silāna bāzes, kas piemērots uzklāšanai uz dzelzsbetona virsmas.

PLANISEAL WR 90 GEL izmanto, lai aizsargātu visa veida dzelzsbetona virsmas, kas ir pakļautas agresīvu vielu, piemēram, hlorīdu iedarbībai. Produkts arī aizsargā pret bojājumiem, ko izraisa sasalšanas/atkausēšanas cikli.

PLANISEAL WR 90 GEL ir ar CE marķēts saskaņā ar EN 1504-2 un pārbaudīts saskaņā ar kopējo Ziemeļvalstu standartu NT BUILD 515 attiecībā uz hlorīdu inhibējošo efektu.

PLANISEAL WR 90 GEL ir unikāls produkts, kam ir teicama spēja iekļūt betonā, augsta izturība un tirgū vislabāk dokumentētais hlorīdu inhibējošais efekts. Tas nodrošina apstrādi ar ilgu kalpošanas laiku un ļoti augstu lietderības vērtību konstrukcijas īpašniekam.

PLANISEAL WR 90 GEL atšķiras no Planiseal WR 100 (un citiem šķidriem hidrofobizatoriem) ar to, ka veido tiksotropu želeju ar ilgu kontakta laiku un tādējādi labāk iesūcas augstas stiprības betonā.

Vairāk par produktu Planiseal WR 90 Gel (https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/1279/planiseal-wr-90-gel/)

EKONOMISKS RISINĀJUMS – Planiseal WR 100:

PLANISEAL WR 100 ir lietošanai gatavs migrējošs šķidrums uz tīra silāna bāzes, uzklāšanai uz dzelzsbetona virsmas.

PLANISEAL WR 100 izmanto, lai aizsargātu visa veida dzelzsbetona virsmas, kas ir pakļautas agresīvu vielu, piemēram, hlorīdu iedarbībai. Produkts arī aizsargā pret bojājumiem, ko izraisa sasalšanas/atkausēšanas cikli.

PLANISEAL WR 100 ir CE marķējums saskaņā ar EN 1504-2 un tas ir pārbaudīts saskaņā ar kopējo Ziemeļvalstu standartu NT BUILD 515 attiecībā uz hlorīdu inhibējošo efektu.

PLANISEAL WR 100 ir ļoti viegli uzklājams, un tam ir laba aizsargājoša iedarbība uz vidējas stiprības betonu.

PLANISEAL WR 100 atšķiras no Planiseal WR 90 Gel ar to, ka tam ir īsāks saskares laiks ar betonu un samazināta iedarbība uz augstas stiprības betonu. 

Skatīt vairāk informācijas par produktu Planiseal WR 100 sistēmu (https://www.velvemst.lv/lv/produkti/prece/1266/planiseal-wr100/)